Základní škola v Berouně nabízí bilingvní výuku a sportovní program pod taktovkou Radka Gudase

Základní škola v Berouně nabízí bilingvní výuku a sportovní program pod taktovkou Radka Gudase

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dovednost ovládat cizí jazyky je v současné době naprostou nezbytností. Dnešní generace dětí se s angličtinou setkává denně a rodiče se stále více zaměřují na to, aby jejich potomci měli v dvoujazyčném světě co nejjednodušší start. Těmto potřebám vychází vstříc berounská základní škola Baltimore, která od letošního roku nově nabízí speciální programy pro mimořádně nadané děti a děti umělce a sportovce.

Bilingvní škola v Berouně od roku 2021

Základní školu Baltimore založili v roce 2021 manželé Samuel a Aneta Klikovi s vizí vytvořit školu, která kombinuje akademické vzdělání a důraz na individuální rozvoj každého žáka. „S manželem jsme vybudovali prostředí, kde dětem nasloucháme, posilujeme jejich sebevědomí a poskytujeme jim vzdělání, které jim otevře dveře do celého světa. I proto výuka probíhá v českém a anglickém jazyce,“ říká zakladatelka ZŠ Baltimore Aneta Kliková. Bilingvní výuka však není jediným pilířem školy.

Výuka v malých skupinách i speciální programy

Výuka všech předmětů probíhá v malých skupinách. V každé třídě je maximálně 18 dětí, a díky tomu mají pedagogové dostatek času i prostoru věnovat se každému dítěti individuálně.
Od roku 2024 škola navíc nabízí speciální programy pro umělce, mimořádně nadané děti a pro sportovce. Sportovní program zastřešuje český hokejista a současný kapitán v NHL Radko Gudas. Ten se k projektu ZŠ Baltimore připojil spolu se svou ženou Bárou v letošním roce.

„Sportovní program nabízíme se zaměřením na hokej, fotbal, tenis, atletiku i golf. Díky spolupráci s profesionálními trenéry a dalšími specialisty jsme ale schopni připravit i individuální sportovní programy. Spojujeme vzdělání a dynamický sportovní trénink, což dětem pomáhá rozvíjet fyzické i mentální dovednosti pro život,“ vysvětluje Radko Gudas.

Děti se mohou věnovat i hudbě v rámci speciálního hudebního programu. Ten je určen žákům se zájmem o zpěv a hru na různé hudební nástroje. Kromě praktických lekcí se žáci věnují i výuce hudební teorie a spolupracují na týmových hudebních projektech. „Lekce v rámci hudebního programu doplňujeme o další umělecké oblasti, aby děti získaly širší pohled na svět umění. Pravidelně pořádáme školní koncerty a děti vystupují na různých kulturních akcích, kde získávají zkušenosti. Za hudebním programem stojí kytarista a skladatel Lukáš Grüner a zpěvačka a herečka Kateřina Chrenková,“ říká Aneta Kliková.

Rodiče mohou děti přihlásit i do programu pro mimořádně nadané žáky, kde probíhá výuka ve skupinkách o počtu 5-8 dětí, a díky tomu mají pedagogové dostatek času věnovat se každému dítěti individuálně.

Důraz na finanční gramotnost i informační technologie

Děti se ve škole kromě tradičních předmětů věnují také informačním technologiím a dostává se jim vzdělání i v oblasti finanční gramotnosti. „Děti vedeme k tomu, aby aktivně využívaly kritické a kreativní myšlení, byly finančně a technologicky zdatné, a především vnímaly svět v širších souvislostech,“ doplňuje Aneta Kliková.

Základní škola Baltimore v Berouně představuje moderní model vzdělávacího systému, který staví na pilířích jazykové vybavenosti, talentového rozvoje a technologické zdatnosti. Kombinací akademického vzdělání a rozvoje praktických dovedností škola připravuje žáky na dynamickou a mnohdy nejistou budoucnost.

„O zápis nebo přestup dětí k nám na školu mohou rodiče zažádat kdykoliv. Nové žáky přijímáme na základě přijímacího pohovoru. Pokud si rodiče nejsou jistí tím, zda je naše škola vhodná volba pro jejich děti, mohou si s námi sjednat schůzku a nezávazně si popovídat o všem, co je zajímá,“ uzavírá zakladatelka ZŠ Baltimore, Aneta Kliková.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?