Vlasy a mrazivé počasí: Užitečné rady, jak mít dokonalou hřívu i v zimě

Vlasy a mrazivé počasí: Užitečné rady, jak mít dokonalou hřívu i v zimě

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Pokud zrovna netrávíme zimu na horách, kde si můžeme užívat zimních radovánek a kochat se zasněženou krajinou, málokterá z nás si v mrazivém počasí libuje. Nejinak jsou na tom i naše vlasy, které v tomto období musí čelit krutým vnějším podmínkám a je zapotřebí je důkladně chránit. Nenechte je mrazu napospas a věnujte jim intenzivní péči.

Pomóc, padají mi vlasy

Denně zdravému člověku vypadne mezi 80 až 100 vlasy. Tyto počty jsou pouze orientační, proto nepanikařte, pokud po kratší dobu pozorujete větší ztráty. Je přirozené, že se počet vypadlých vlasů může dočasně pohybovat jak směrem dolů, tak i nahoru. Pokud nacházíte příliš mnoho vlasů na polštáři a oblečení a neustále vybíráte nové a nové chomáčky z kartáče, pozorně si úbytky prohlédněte. V chladném počasí se často stává, že vlasy, které vyprošťujete z kartáče, nejsou vypadané, ale polámané. Kolik vlasů vám denně vypadne, závisí i na tom, v jakém stavu se váš organismus nachází. Stres, těhotenství, vysazení antikoncepce, nedostatek vitaminů nebo podvýživa, to vše způsobuje nadměrné vypadávání.

Polámané vlasy

V chladném počasí vlasy trpí nedostatkem hydratace, vlasové vlákno vysychá a křehne. Tím pádem je náchylnější vůči mechanickému i chemickému poškození. I nešetrným česáním nebo pevným stahováním vlasů do culíku se může stát, že se vlas potrhá a vy pak jeho části lovíte z kartáče. Vlasy v zimě co nejvíce šetřete a prodlužte intervaly mezi jednotlivými barvicími procedurami. I ta nejšetrnější barva může způsobit narušení vlasové struktury a oslabení aktivity vlasového folikulu. Folikuly jsou přitom pro zdravý růst vlasů stěžejní. „Když už se potřebujete zbavit odrostlých kořínků, zajděte raději ke kadeřnici, která vám namíchá barvicí směs přesně podle typu vlasů a použije jen tolik chemie, kolik je nezbytně nutné pro to, aby barva hezky chytla. Barvy na vlasy určené pro domácí použití obsahují zbytečně vysokou koncentraci peroxidu, aby výrobci měli jistotu, že barva chytí všem ženám,“ vysvětluje Renata Gaucká, vlasová expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle.

„Zároveň nasaďte vhodnou péči pro barvené vlasy. Výhodou speciální řady pro barvené vlasy Color Glow je, že nejen zajistí dlouhotrvající odstín a lesk, ale o vlasy intenzivně pečuje, šetrně je čistí od usazených nečistot a vyživuje je do hloubky. Najdete v ní jak šampon a kondicionér, tak intenzivně působící masky a kúry,“ doplňuje Gaucká.

Věčný boj s roztřepenými konečky

Nevzhledné roztřepené konce vlasů jsou pro mnoho žen celoročním problémem. V zimě však tento problém narůstá, vlasy jsou oslabené a volají SOS. Zaručeným receptem, jak si poradit s přesušenými a rozštěpenými konci, jsou kadeřnické nůžky. Pokud nechcete být tak radikální a zkracovat si pracně pěstovanou délku, zkuste je obměkčit profesionální péčí v kadeřnických salonech a vhodnou domácí péčí. V salonech vám odborníci doporučí speciální masky, olejíčky a další vychytávky, službu ale vašim poničeným konečkům prokážete i doma s obyčejným olivovým olejem. Stačí ho vetřít do suchých konců, zabalit do ručníku a nechat působit 10 až 15 minut. Následně olej z konců dobře vymyjte a celý proces opakujte dvakrát až třikrát týdně.

První pomoc pro zplihlou kštici

Každé ráno stojíte před zrcadlem, pracně foukáte, žehlíte a fixujete stylingovými přípravky, ale jen co vkročíte do zimy, vaše úsilí přijde nazmar? Chlad, vítr a vlhko způsobují, že přirozeně kudrnaté vlasy krepatí a ty rovné zase rychle plihnou. Vlasům hodně odlehčíte, pokud tepelné úpravy co nejvíce omezíte a vyvarujete se příliš častého fénování. Vlasy to zbytečně zatěžuje, vysušuje a oslabuje.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?