Teploty venku nebezpečně stoupají, dopřejte vlasům intenzivní kúru!

Teploty venku nebezpečně stoupají, dopřejte vlasům intenzivní kúru!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Tropické teploty a suchý vzduch dávají v létě každoročně zabrat nejen našemu organismu, ale negativně se podepisují také na vlasech, pleti a nehtech. Již nyní je tedy třeba začít s intenzivní regenerací a výživou, chcete-li předejít možným problémům s vlasy.

Stříhání: Teď nebo až po létě?

Otázku stříhání na léto řeší mnoho z nás. Většina však tento krok odkládá na podzim, kdy se stříháním zároveň zbaví poničených a polámaných konců. O několik centimetrů je však vhodné vlasy zkrátit už teď. Jednak vás při pobytu na slunci nebude dlouhá hříva tolik obtěžovat a jednak si tím usnadníte podzimní údržbu. Vlasy nebudou tolik zničené a budou se méně třepit. Zastřihovat konečky bychom navíc měli v pravidelných tříměsíčních intervalech.

Výživa pro pokožku

Spoustu lidí zapomíná, že kvalita vlasů se odráží od kvality vlasové pokožky. Výživu je tedy třeba započít zevnitř. Dopřejte si dostatek vitaminů A, B a Omega-3 mastných kyselin. Ty pomáhají proti suché pokožce, lupům a lámavým vlasům. Zároveň poskytují i ochranu před UV zářením. Dopřát si můžete i domácí masky na vlasy, přičemž nejúčinnější jsou v létě potraviny jako avokádo či vaječné žloutky. Na suchou pokožku pomáhá i kúra z aloe vera nebo heřmánkového čaje. Obecně se však pokuste omezit časté mytí vlasů. Agresivní šampony pokožku hlavy nepřirozeně odmašťují a zbavují ji tak přirozené obranyschopnosti. „Časté mytí vlasů je jeden z hlavních problémů v letním období. Pokud se každý den koupete v chlorované vodě nebo v moři, doporučuji vlasy po každém koupání proplachovat čistou vodou a mýt je přibližně jednou za tři dny. Stěžejní je přitom používání bylinných a jemných šamponů, jak je například Nouvelle Herb Shampoo, který šetrně myje a zároveň plně respektuje přirozenou rovnováhu vlasů a pokožky hlavy. Taktéž působí antibakteriálně a vlasy chrání a hydratuje“, říká Renáta Gaucká, vlasová expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle.

Co když se vlasy mastí

Je-li pro vás prodloužení intervalů mezi jednotlivými mytí vlasů problém z důvodu rychle se mastících vlasů, zkuste jiné způsoby. Obecně je velmi vychvalován přírodní kartáč z kančích štětin, jehož každodenní používání pomáhá roznášet vlasový maz od pokožky do hlavy po celé délce vlasů. Jednak tím vlasům i u jejich konců dodáte jejich přirozenou ochranu a jednak se zbavíte nepříjemné mastnoty u kořínků. Kartáč z kančích štětin používejte vždy večer před spaním, následně vlasy zapleťte do copu a uložte se ke spánku. Ráno budou vlasy lesklé a vyživené. Záleží zde však na kvalitě kartáče, proto se do něj nebojte investovat. Mezi mytím šamponem může pomoci i domácí suchý šampon, který jednoduše uděláte z kukuřičného škrobu. Pokud máte vlasy tmavé, přimíchat do něj lze kakao, a to v takovém poměru, až chytíte požadovaný odstín. K aplikaci si vezměte obyčejný štětec na pudr, kterým ke kořínkům vnášejte požadované množství směsi. Následně vlasy rozčešte, asi po pěti minutách vytřete zbytky směsi ručníkem a znovu rozčešte.

Výživa pro konečky

Zapomínat nelze ani na výživu konečků vlasů. Vyzkoušenou máme například masku Nouvelle Nutritive Mask z řady Double Effect, která vlasy nezatěžuje, dodává jim hebký a měkký pocit a má antistatický efekt. V horkých dnech zároveň zapomeňte i na chemické barvení vlasů a zkuste je minimálně žehlit a vysoušet fénem na vlasy. A pokud už žehlit či foukat musíte, používejte alespoň ochranná séra proti vysokým teplotám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?