S podzimem se zhoršuje nejen počasí, ale také kožní nemoci. Znáte jejich pravou příčinu?

S podzimem se zhoršuje nejen počasí, ale také kožní nemoci. Znáte jejich pravou příčinu?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Začátek podzimu s sebou nese oslabenou imunitu, ale také větší nápor na obranyschopnost kůže. Pro všechny lidi, kteří bojují s citlivou, suchou nebo jakkoliv nemocnou kůží, je podzim skutečným utrpením. Výsledkem dlouhodobého stresu, oslabené imunity a chladného počasí je dehydratace kůže, zvýšená citlivost a narušená kožní bariéra, která ústí ve zhoršení projevů kožních onemocnění, jako je například atopický ekzém, lupénka či akné.

Většina z nás si krásu tohoto ročního období užívá a těší se ze spadaného barevného listí a procházek na čerstvém vzduchu. Zatímco na pleť působí venku vítr, nízké teploty či mráz, při přechodu do vytopených místností je to naopak suchý vzduch. Proto s nástupem podzimu dochází k zhoršování projevů řady kožních nemocí, větší citlivosti kůže a její dehydrataci, kdy až polovina lidí trpí určitou formou suchosti pokožky. I část populace, která běžně se suchostí kůže nemá problémy, častěji pozoruje nepříjemné pnutí, šupinky nebo oděrky na kůži.

Nemoci kůže na seznamu civilizačních chorob

Vracející se zánětlivá onemocnění kůže dnes už můžeme zařadit na seznam civilizačních chorob. Zánět kůže může být alergického původu, jako je tomu v případě atopického ekzému, ale vyvolat jej mohou i jiné podněty, například infekce, iritace a mechanické dráždění, v případě lupénky autoimunitní zánět apod. Ve většině případů má však poškození kůže toxickou příčinu. Znamená to, že se v příslušných orgánech a tkáních nahromadily škodlivé toxiny, které způsobují imunitní selhání. Tělo si již není schopno se škodlivinami poradit a vyloučit je přirozenými vylučovacími mechanismy.

Na kožní buňky mohou působit exogenní toxiny, tedy toxiny z vnějšího prostředí. Může jít o chemické látky, kovy, nevhodné kosmetické, mycí a čisticí prostředky, textilní barviva, pesticidy, ale i vdechované toxiny z ovzduší. Rizikový je v tomto případě prach, smog nebo výpary z interiérů.

Přírodní detoxikační medicína

Měli bychom mít na paměti, že skutečná očista není krátkodobou záležitostí, ale jde o systematický, dlouhodobý proces, jehož výsledky se dostavují pomaleji a po uplynutí delší doby, zato spolehlivě. Jakkoliv klasická medicína nabízí účinné způsoby zmírnění obtíží podáváním léků a léčivých přípravků, jsou to právě vleklé zdravotní potíže, kde narážíme na její limity. Přináší sice úlevu od bolesti, ale z dlouhodobého hlediska neřeší příčinu. Vhodným podpůrným programem ke klasické léčbě je metoda řízené detoxikace organismu.

„Systém řízené vnitřní očisty je postaven na důkladném vstupním vyšetření přístrojem Salvia, což je nutné pro úspěšné zacílení léčby a výběr vhodných preparátů. Jednotlivé preparáty se používají na očistu konkrétních orgánů a tkání od toxinů,“ vysvětluje princip přírodní detoxikace Marika Kocurová, marketingová manažerka výrobce čistě přírodních detoxikačních preparátů Joalis. „V případě vleklých kožních zánětů je potřeba zaměřit se na podporu činnosti lymfy a lymfatických cév. Lymfa dokáže odvádět toxiny ven z těla a je zodpovědná za řízení imunitních procesů,“ dodává Kocurová. K detoxikaci lymfy je přímo určen přípravek Lymfatex, ovlivňující tok krve a lymfy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?