Rekonstrukce interiéru zcela určitě není nejlevnější záležitostí. Ze zjevných důvodů se na ni však nevyplácí šetřit, právě naopak. Poradíme vám, do čeho zainvestovat a jaké jsou aktuální trendy.
Účel rekonstrukce
Ať už v bytě, který hodláte rekonstruovat, chcete sami bydlet nebo jej plánujete pronajímat, přistupujte k samotné přestavbě stejným způsobem. Mnoho pronajímatelů má tendence na rekonstrukci šetřit, pokud interiér nebude sloužit jim samotným. A ač se jedná o levnější řešení do začátku, v průběhu let je třeba stejně hradit nejrůznější nedostatky a únavu materiálu. Navíc, za nově zrekonstruovaný byt, kde jsou použity kvalitní materiály a značky, je možné požadovat vyšší nájemné.
Vsaďte na odborníky
Než začnete plánovat, co vše uděláte jinak, co zbouráte a co přestavíte, poraďte se stavebním inženýrem, který dokáže posoudit, co je vše v bytě možné vyměnit a co nechat. Odborník z oboru zároveň dokáže odhadnout reálný časový úsek, po který bude přestavba probíhat a také může pomoci sehnat další profesionály za rozumné peníze. Zkušenou ruku si však přizvěte i k samotné realizaci a také k zařizování interiéru.
PK Interiér
Právě návrhem a realizací interiéru se zabývá i rodinná firma PK Interiér, která se svým profesionálním týmem nabízí návrhy interiéru na míru až po samotnou výrobu, včetně montáže. „Naše více jak dvacetileté zkušenosti využívají jak soukromé osoby, tak banky, hotely, státní správa a mnoho dalších. Staráme se o kompletní realizaci včetně výmalby, výběru tapet a ušití záclon. Na přání vybavujeme interiér i osvětlením.“, říká majitel PK Interiér Pavel Kružík.
A přestože se ještě do nedávna zdálo být zařizování interiéru za pomocí bytových designérů a výroba nábytku na míru zbytečným luxusem, dnes se již jedná o běžný standard. Interiér na míru totiž nejen dobře vypadá, ale je zároveň dokonale funkční a promyšlený. To přijde vhod zejména v malých nebo nestandardně řešených bytech, kde se každý centimetr čtvereční počítá k dobru.
Zainvestujte do přírodních materiálů
Co se týče nábytku samotného, vybírejte přírodní a kvalitní materiály, jako je třešeň, ořech či dub. „V nabídce kromě standardních materiálů máme také nábytek z exotického dřeva, jako je palisandr, akácie či mango. Poslední dobou se však čím dál větší oblibě těší nábytek ze starých (až stoletých) masivních trámů. I u takového nábytku si zákazníci mohou samozřejmě vybrat rozměr, povrchovou úpravu, barevnost a kování.“, dodává Kružík.
Váš názor se počítá
I přes dobře odvedenou práci týmu designérů a jejich estetické cítění nezapomínejte na své osobní přání a vkus. Nebojte se říci, co byste v bytě chtěli a co se vám líbí. Některé vaše myšlenky sice nemusí být úplně realizovatelné, ale vždy je možné dojít alespoň ke kompromisu. Přece jen je důležité mít na paměti, že jde hlavně o to, abyste se v daném obydlí cítili dobře.