Jak chránit vlasy při chemickém barvení?

Jak chránit vlasy při chemickém barvení?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Barvení vlasů patří k ženským procedurám stejně neodmyslitelně jako make-up nebo depilace. Avšak hojné chemické zásahy kvalitě vlasů zrovna neprospívají. Jak zmírnit dopad používání barev na vlasy a je to vůbec možné?

Moderní barvy na vlasy

S jistotou můžeme říci, že současné barvy na vlasy, které jsou v běžných drogeriích k dostání, jsou na tom o chlup lépe než dříve. Barvy jsou nyní šetrnější a jejich používání by nemělo tolik narušit strukturu vlasu. S tím jde ale ruku v ruce správná péče nejen o vlasy, ale i o vlasovou pokožku.

Péče o barvené vlasy

Vlasy, které jsou pravidelně barvené, vyžadují daleko více péče. Ta začíná u hydratace a výživy. Přestože se barvené vlasy zdají být zdravé a lesklé, každá žena si po pár dnech povšimne prvních nedokonalostí. Vlasy mají větší tendenci se lámat a třepit se a časté mytí a foukání je navíc vysušuje. To může zčásti napravit používání kvalitních vlasových produktů. Vybírejte šampony a kondicionéry s keratinem, který vlasy zoceluje a vyhlazuje jejich strukturu. Zákazníky doporučovaná je například řada Double Effect od vlasové kosmetiky Nouvelle.

Důležité je také pravidelné používání masek na vlasy. Ty by se měly do vlasových procedur zařazovat alespoň jednou týdně. Masky však nanášejte pouze na konečky vlasů, a naopak se vyvarujte aplikace na pokožku hlavu, která se pak zbytečně mastí. Kupované masky můžete doplnit i maskami domácími. Například med, vejce či pivní lázeň působí přímo zázračně. Užitečným se také ukazuje například kokosový olej. Dbejte však pravidla, že méně je někdy více a používání těchto domácích zlepšováků nepřehánějte.

Pokud již máte kvůli častému barvení vlasy poškozené, je lepší svěřit svůj osud do rukou profesionála. Zničené vlasy se často už moc zachránit nedají a je proto třeba je pravidelně zastřihávat a tím jim pomáhat růst a regenerovat se. Trváte-li stále na barvení, zkuste zvážit méně škodlivou variantu, jako je například přeliv nebo přírodní barvení hennou, které vlasy naopak posiluje.

Důležitá je i životospráva

Není však radno zapomínat i na to, že vnější péče o vlasy je jen půlkou úspěchu. Kvalita vlasů se především odvíjí od celkové životosprávy. To, jak jíte a v jakém prostředí se pohybujete, se odráží i na vašem vzhledu, a ne vše se dá spravit úpravou vnějšku. Chcete-li zdravě vypadat, musíte zdravě i žít. Do jídelníčku zařazujte, pokud možno, pouze kvalitní potraviny, které je třeba vhodně kombinovat. Dbejte na denní příděl tuků, sacharidů, bílkovin a vlákniny a vyvarujte se konzumace polotovarů. Zásadní je také dodržovat pitný režim a omezit pití kofeinových a uměle slazených nápojů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?