Zaručených způsobů, jak se zbavit nadbytečného tuku, najdete na internetu desítky. Otázka je, jak jsou efektivní a udržitelné. Přesto je cesta k menším tukovým zásobám možná jednodušší, než si myslíte. Přemýšlejte nad stravou, přidejte pohyb a nakročte tak ke zdravějšímu životnímu stylu. Inspirujte se našimi tipy, jak nehladovět, a přesto dosáhnout menší konfekční velikosti – a to aniž byste se vzdávali oblíbených příloh.
Hladovění, diety i vynechávání příloh
Nejčernějším scénářem a nejméně efektivním způsobem pro shazování kil je záměrné hladovění. To může váhu dočasně snížit, ale po navrácení do normálního režimu kila opět naskakují. Pro mnohé je inspirací i bezpočet diet, které „zaručí“ snížení váhy, či vynechávání příloh, které jsou údajně zbytečným zdrojem nepotřebných sacharidů. Servírování jídel bez přílohy je sice oblíbeným a možná i dočasně funkčním prostředkem tzv. rychlého hubnutí, není to ale dlouhodobě dobré řešení. Jak to tedy s přílohami doopravdy je? Proč je zcela nevyřazovat z jídelníčku, co může jejich dlouhodobá absence způsobit a jak je vhodně nahradit?
Příloha jako důležitá součást jídelníčku
Právě přílohy bývají jedním z problémů při snižování váhy. V honbě za vysněnou postavou je úplné vynechání příloh bez jejich adekvátní náhrady jedním z nejčastějších kroků, ke kterému se při hubnutí lidé uchylují. Ačkoliv jejich eliminace zpočátku opravdu urychluje hubnutí, v praxi se ukazuje, že to pro většinu lidí není praktické, dlouhodobě udržitelné a ani nutné. Tato radikální změna se z dlouhodobého hlediska nevyplácí a může mít i neblahé zdravotní následky.
Častý scénář vypadá tak, že při vynechání například obědové přílohy se tělo o energetický deficit přihlásí později večer, což má za následek dojídání se sladkostmi či velkými porcemi jídla. Při dlouhodobém vynechání příloh si tělo přivykne na nižší příjem a po jejich opětovném zařazení pak hrozí poměrně vysoké riziko jo-jo efektu. Správnou cestou tedy není vyřadit přílohy z jídelníčku, ale přijít na to, jak si je správně dávkovat či jak je vhodně nahradit.
Zázračný konjak
Jednoduchou pomůckou může být zařazení příloh z konjaku do vašeho stravovacího plánu. Konjakové přílohy vás dokonale zasytí a díky jejich velmi nízké energetické hodnotě vám pomohou snížit množství přijímaných sacharidů. Kromě toho jsou bohatým zdrojem vlákniny glukomannan, která funguje jako probiotikum, pomáhá zbavit se zácpy a přispívá i ke snižování hmotnosti. Pokud se snažíte hubnout, konjakové přílohy vám ve vaší snaze určitě pomohou. Ve výběru konjakových produktů buďte opatrní a volte jen kvalitní značky, které mají bio certifikaci. Produkty Slim Pasta mají BIO certifikaci, která potvrzuje, že produkt pochází z rostliny pěstované podle zásad ekologického zemědělství v lokalitách mimo civilizaci a bez intoxikace nebezpečnými látkami.