Vyzrajte na onemocnění dýchacích cest přírodní cestou

Vyzrajte na onemocnění dýchacích cest přírodní cestou

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

S onemocněním dolních dýchacích cest se běžně setkává drtivá většina populace. Nejvíce však trápí děti, seniory a osoby s oslabeným imunitním systémem. Předcházet mu lze zlepšením životosprávy a užíváním přírodních rostlinných léků.

Onemocnění dolních cest dýchacích

Mezi dolní dýchací cesty patří hrtan, průdušnice, průdušky a plíce. Ty se podílejí na transportu a výměně plynů mezi vnějším okolím a krví a jsou tak životně důležitými orgány, jejichž onemocnění by mělo být za každých okolností včas léčeno a nepodceňováno. Budeme-li příznaky těchto onemocnění přecházet, mohou se později dostavit vážnější komplikace.

Pravděpodobně nejčastějšími onemocněními dolních cest dýchacích jsou onemocnění zánětlivá. Ty dělíme na záněty dýchacích cest, kam patří laryngitidy, dále na laryngotracheitidy a též na bronchitidu, která může být akutní či chronická.

Asi nejčastější formou zánětlivých onemocnění dolních dýchacích cest je již zmiňovaná akutní bronchitida, a to zejména u dětí a taktéž kuřáků. Jedná se o akutní zánět průdušek a průdušnice. Obvykle mívá mírnější průběh, může však přejít do chronického zánětu průdušek, který je daleko komplikovanější zcela vyléčit. Akutní bronchitida se projevuje vytrvalým kašlem, vykašláváním hlenu, dušností, bolestí na hrudníku, dýchacími potížemi, bolestmi ve svalech a zvýšenou teplotou či horečkou.

Jak předcházet onemocnění dolních dýchacích cest

Přestože se nejvíce onemocnění dýchacích cest projevuje právě v zimním období, kdy daleko více hrozí bakteriální nákaza, zcela určitě se nejedná o jedinou z příčin. Daleko častěji je na vině chronické dráždění dýchacích cest, a to tabákovým kouřem, uhelným prachem či znečištěným ovzduším. Proto jsou nejvíce postiženi kuřáci či děti kuřáků, které spolu s rodiči obývají zakouřené prostředí. Další příčinou však může být i přepracování a zvýšená únava a vynechat nelze ani psychosomatické příčiny jako zadržené konflikty či nezpracování nejrůznějších duševních témat.

V rámci prevence se tedy doporučuje vyhýbat se místům, kde se dá jednoduše přijít k nákaze. To je však pochopitelně téměř nemožné, proto myslete na dodržování základních hygienických návyků, které je třeba opakovat obzvláště dětem. Samozřejmostí by mělo být mytí rukou po použití toalet a před jídlem, ale také po navštívení prostor, jako je čekárna u lékaře, dopravní prostředek, supermarket apod.

Při samotné nákaze se doporučuje klid na lůžku, potlačování horečky a léky na podporu vykašlávání. Samozřejmostí je se vyvarovat zakouřenému a jinak znečištěnému prostředí a do jídelníčku je vhodné zařadit česnek a cibuli díky jejich protizánětlivým účinkům, čistou vodu, bylinné čaje a zeleninové polévky. Nevyžaduje-li onemocnění léčbu antibiotiky, doporučeným rostlinným lékem je Kaloba. Ten se používá ke zmírnění příznaků akutní bronchitidy. Kaloba obsahuje patentovaný extrakt EPs 7630 z kořene jihoafrické pelargónie Pelargonium sidoides. Ten je k léčbě onemocnění dýchacích cest využíván již po staletí a roste pouze na území Jižní Afriky. Kaloba pomáhá ulevit od prvních příznaků, odstraňuje hlen z dýchacích cest a výrazně tak zkracuje pobyt na lůžku. Průzkumy také dokázaly, že včasným užíváním léku Kaloba je možné nejen zmírnit nepříjemné příznaky, ale lék má také mírné antibakteriální a antivirové vlastnosti. K dostání je ve formě kapek či tablet a není omezen lékařským předpisem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?