Co očekávat od spolupráce s interiérovým designérem?

Co očekávat od spolupráce s interiérovým designérem?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Čeká vás rozsáhlá rekonstrukce nebo i jen drobný redesign vašeho domova? Zvažte, zda nevyužít služby interiérového designéra. Povíme vám, jak spolupráce s ním probíhá.

„Interiérový designér pomáhá nejen s výběrem barev, nábytku či dekorací, ale zajistí i to, aby byl design interiéru funkční, pohodlný a odrážel vaši osobnost. Zároveň šetří spoustu času, jelikož celý projekt řídí a koordinuje,“ vysvětluje na úvod interiérová designérka Anke Glut. Jaký je první krok při spolupráci s designérem?

První setkání a konzultace

Spolupráce s designérem obvykle začíná osobním setkáním nebo konzultací, na které máte příležitost sdělit své představy, potřeby a požadavky. „Designér vám položí řadu otázek, aby lépe pochopil váš životní styl, vkus a funkční potřeby prostoru. Může po vás chtít i inspirační materiály, jako jsou fotografie, výstřižky z časopisů či odkazy na projekty, které se vám líbí. Na začátku je také třeba společně naplánovat případné nové rozvržení místností, než začneme řešit design jako takový. K tomu od klientů potřebuji současný půdorys,“ vysvětluje Glut.

Návrh konceptu a plánování

Na základě informací získaných během konzultace připraví designér první návrhy. Ty obvykle zahrnují hrubý půdorys, výběr materiálů a návrhy barevných schémat. „Návrhy prezentuji klientům prostřednictvím 3D vizualizací, aby si dokázali lépe představit, jak může výsledek vypadat. Návrh poté klient schválí nebo jej na základě připomínek dále upravuji,“ dodává Anke Glut. Po schválení celého konceptu se přistoupí k detailnímu plánování. Vytváří se detailní výkresy, vybírají se konkrétní materiály, nábytek, světla, textilie a další prvky interiéru. Designér může také navrhnout zakázkové řešení, jako jsou vestavěné skříně nebo unikátní dekorace. Klíčové je samozřejmě znát rozpočet.

Časový plán a realizace projektu

Po schválení celého konceptu a konkrétních návrhů designér připraví časový plán projektu, který umožní efektivní realizaci bez zbytečných prodlev. Zároveň bude vaším průvodcem i během samotné realizace projektu. „Designér často dozoruje práci řemeslníků, objednává materiály a nábytek a řeší případné komplikace, které mohou nastat. Jeho úkolem je zajistit, aby výsledný interiér odpovídal schválenému návrhu a abyste byli s výsledkem spokojeni,“ dodává Glut.

Finální úpravy a předání

Po dokončení hlavních prací proběhnou finální úpravy, jako je styling a dekorace prostoru. Designér se postará o to, aby byl interiér připraven a při předání ukáže, jak jednotlivé prvky fungují a poradí vám, jak se o nový interiér starat, aby sloužil co nejdéle.

„Mnoho designérů nabízí i po předání projektu podporu a servis. Pokud budete potřebovat obměnit nějaké prvky nebo se vám objeví nějaké otázky či potíže, můžete se na designéra obrátit pro radu nebo pomoc. Spolupráce s designérem je investice, která se vám bude vracet opakovaně,“ uzavírá téma Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?