Jaký interiérový styl je vám nejbližší? Zjistěte, jak na to přijít

Jaký interiérový styl je vám nejbližší? Zjistěte, jak na to přijít

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Každý z nás touží po domově, ve kterém se budeme cítit pohodlně, harmonicky a ze kterého bude sálat naše osobnost. Hledání toho pravého interiérového stylu je však náročné a snadno může dopadnout tak, že domácnost bude chaotická a bude působit rušivě. Podívejte se na naše tipy a zjistěte, jaký interiérový styl je vám nejbližší.

Zkoumejte a inspirujte se

Prvním krokem k tomu, abyste dokázali určit, co se vám líbí, je udělat průzkum. Listujte magazíny o bydlení nebo si projděte například Pinterest. Uložte si fotografie interiérů, která vás osloví, a poté identifikujte, co mají společného.

Zajímá vás spíše jednoduchost a čisté linie spolu s neutrálními barvami? Inspirací vám bude minimalismus. Naopak, pokud se vám líbí interiéry plné barev, vzorů a etnických prvků, bude vám bližší boho interiérový styl. Stylů je však daleko více. Prozkoumejte ty nejpopulárnější jako skandinávský, industriální nebo rustikální.

Analyzujte svůj životní styl

Přemýšlejte o tom, jak žijete a co je pro vás důležité. Máte rádi čisté a uspořádané prostory, nebo dáváte přednost barvám a pestrým dekoracím? To vše vám napoví. Navíc, pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, zaměřte se i na praktickou stránku interiéru.

Napoví vám i vaše oblečení

Důkladně se zamyslete nad vašimi nejoblíbenějšími outfity. „Věnujte pozornost barvám a texturám. Pokud jsou většinou neutrální, možná budete neutrální odstíny preferovat i ve svém domově. A naopak, pokud se rádi oblékáte do odvážných vzorů, promítněte tento styl i do bydlení,“ vysvětluje interiérová designérka Anke Glut, jak vám může vaše oblečení poodhalit skryté preference.

Zohledněte dispozice vašeho domova

Pokud už máte jasněji v tom, co se vám líbí a kterým interiérovým směrem byste se chtěli vydat, zohledněte i dispozice a architekturu vašeho bytu nebo domu. Některé styly se hodí lépe do konkrétních typů staveb. „Například industriální styl je často uplatňován v loftových bytech a moderních domech. Rustikální styl se zase spíše hodí do venkovských chalup. To ale neznamená, že vás dispozice musí omezovat. Jen to bude chtít pečlivé plánování a možná více úprav nebo přistoupit ke kompromisu a styly mezi sebou zkombinovat. Pro tyto účely se vyplatí mít k dispozici trénované a zkušené oko interiérového designéra,“ říká Anke Glut.

Nechte si poradit od odborníků

Spolupráce s interiérovým designérem může výrazně urychlit a usnadnit proces hledání a především samotné realizace. Nechte si poradit od odborníků, pokud tápete. „Interiérový designér má za sebou mnoho projektů a zkušeností, navíc zná aktuální trendy, materiály a nejlepší postupy, jak dosáhnout požadovaného výsledku. Pomůže vám ale i ve chvíli, kdy vůbec nevíte, jak by měl výsledek vypadat. Solidní designér si s vámi nejprve domluví konzultaci, při které zjistí, jaké máte představy, potřeby a očekávání. Díky tomu dovede navrhnout interiér, který bude vycházet z vašich přání a možností a zároveň bude přizpůsoben dispozici a architektuře vašeho domova,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?